שמאי רכב

ישנם מצבים שכולנו מעוניינים להימנע מהם בחיינו, כגון תאונה חלילה. התאונות הם חלק מהחיים ואנו עדים בכבישים להרבה תאונות דרכים שחלק לצערנו הם אבידות בגוף וחלק באבדות רכוש, כמו רכב שנפגע. ראשית, זו כבר חצי נחמה, כאשר מחברת הביטוח ישלחו אליכם שמאי רכב, על מנת שיעריך את הנזק לרכב שהיה מעורב בתאונה. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון, כי הבעיה תהיה, כאשר תשתמשו במוסכי ההסדר של חברת הביטוח, על מנת לבצע תיקוני פחחות וצבע, גם הביטוח שלכם יעלה, גם ערך הרכב ירד, אז מה עושים?

במקרים אלה, כדאי שתגיעו למוסכים שעובדים בשיטת PDR, שזה אומר, תיקון הרכב, ללא פחחות, שיוף וצבע או החלפת חלקים חיצוניים לרכב, כגון כנף, דלת, מכסה מנוע וכדומה. בשיטה זו, שמאי רכב אינם מורידים מערך הרכב, היות ואין סימנים של פחחות או צביעה מחדש שנראים בבדיקת הרכב, במידה ותהיו מעוניינים למכור אותו.

מי בוחר את שמאי הרכב?

לרוב, לחברות ביטוח, יש להם שמאי רכב קבוע שעמו הם נוהגים לעבוד, ארך זכותכם המלאה, לבחור שמאי שמומחה בהערכת נזקי רכב. אתם זכאים למעשה להתייעץ עם מי שנראה לכם לנכון, כמו הזמנת שמאי בעל ניסיון של שנים  בתחום זה. אם אתם סומכים על שמאי בתחום הרכב, אשר יספק לכם מידע, כדאי לברר אם חברת הביטוח תפצה אתכם באופן מלא כגון: עלות התיקון של הרכב + שכר הטרחה של השמאי, או תשפה אתכם על פי מחיר השוק. יש לדעת, כי סוכן הביטוח שלכם, הינו המייצג החוקי ובא הכוח שלכם מול חברת הביטוח, כך שכדאי כי תעמדו על זכותכם שידרוש עבורכם תיקון מקצועי של הרכב.

בררו במוסכים שעובדים בשיטת PDR לגבי עלות וסוג התיקון

אם התייעצתם עם שמאי רכב שבחרתם בעצמכם, לבטח הוא יאמר לכם על שיטת PDR, שהיא השיטה הטובה ביותר, לשמירת ערך הרכב ולתיקון הפחחות, ללא צורך בצבע או שיוף והחלפת חלפים חיצוניים ברכב. שיטה זו הגיעה לארץ לפני שנים והיא מבצעת את יישור מכות הרכב, ע"י וואקום ומכשור מיוחד. כדאי  כי תתקנו את הרכב בשיטה זו, מה שיבטיח  שמירת ערך הרכב וביטוח שלא יעלה בסכום התשלום החודשי או השנתי בשל תאונות קודמות.

בחרו מוסך שמתמחה בשיטת PDR, כמו מוסכי PDR Israel LTD, אשר מתמחים בשיטה זו שנים ועובדים מול מגרשי מכוניות, אנשים פרטיים וחברות ליסינג שונות. לבטח שמאי הרכב שלכם ימליץ לכם על השיטה בחום ויסביר לכם את יתרונותיה.

לפרטים נוספים צור קשר בטלפון 054-8345753, או במייל: [email protected]